Menu Zavřeno

hluboký kaňon s kaskádami a vodopády….
Vodopády Bílé Opavy je označení pro hluboce zaříznutý skalnatý kaňon říčky Bílá Opava, nacházející se na jižním svahu Pradědu u obce Karlova Studánka v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Bílá Opava zde na téměř 3 km úseku vytváří úchvatné peřeje, kaskády a vodopády, z nichž nejvyšší dosahuje necelých 8 m. Kolem vodopádů prochází naučná stezka Bílá Opava s informačními tabulemi o místní přírodě. Území je součástí národní přírodní rezervace Praděd.

Další informace:
přístupnost – vodopády Bílé Opavy jsou přístupné po naučné stezce Bílá Opava od jara do podzimu; v zimě je stezka neschůdná a pro veřejnost uzavřena; nejlepší přístup na stezku je z Karlovy Studánky po žluté a modré turistické trase
vstupné – na rozcestí u Bílé Opavy je umístěn informační kiosek, kde se v letní sezóně vybírá za vstup na naučnou stezku symbolické vstupné, které je používáno na každoroční opravy stezky po jarních povodních
doprava – nejbližší autobusová zastávka Karlova Studánka – restaurace Hubertus (cca 700 m), nejbližší vlaková zastávka Malá Morávka (cca 8,4 km)
parkování – parkoviště v obci Karlova Studánka
Naučná stezka Bílá Opava
Říčním kaňonem vede cca 3 km dlouhá naučná stezka Bílá Opava s informačními tabulemi, zaměřených na místní přírodu. Návštěvníci na trase zdolávají četné dřevěné mostky, lávky a žebříky s nádhernými pohledy na vodopády. V nejobtížnějších místech jsou dokonce instalovány řetězy pro přidržování. V zimním období je naučná stezka neschůdná a pro turisty uzavřena.